Škoda Vision O: Ensimmäiset luonnoskuvat julkaistu – maailmanensi-ilta seurattavissa suorana YouTube-lähetyksenä

Mladá Boleslav, 4. syyskuuta 2025. Škoda esittelee uuden Vision O -konseptiauton, joka kertoo farmarimallien tulevaisuudesta ja brändin tulevasta Modern Solid -muotokielestä. Škoda julkaisee nyt ensimmäiset luonnoskuvat, joissa paljastetaan yksi-tyiskohtia auton ulkopuolen ja sisätilojen muotoilusta. Vision O:n maailmanensi-iltaa vietetään 8. syyskuuta 2025 Münchenissä ja tilaisuus lähetetään suorana Škodan YouTube-kanavalla.
Teksti ja kuvat Škoda Auto

Konseptiauton viimeiset yksityiskohdat ennen maailmanensi-iltaa

Vision O -konseptiauton ensimmäiset luonnoskuvat paljastavat ulkopuolen ja sisätilojen muotoilulinjat. Auton siluetti korostaa entisestään kehitettyä aerodynamiikkaa, joka tekee autosta taloudellisemman ja pidentää sen toimintamatkaa. Aikaisemmissa videoteasereissa Škoda esitteli jo ensimmäiset yksityiskohdat konseptiauton ulkopuolen ja sisätilojen muotoilusta sekä uudistetusta Modern Solid -muotokielestä.

Maailmanensi-iltaa voi seurata ma 8.9.2025 klo 18.30 alkaen

Esittely on nähtävissä suorana Škoda Auton YouTube-kanavalla. Vision O -konseptiauto on esillä myös yleisölle Münchenissä 9.9.2025 osoitteessa Isarpost Eventlocation, Sonnenstraße

Koko tiedote on luettavissa myös sivun oikean reunan PDF-tiedostosta.

MEDIALAATIKKO
Kuvat: ŠKODA AUTO

Lataa kaikki